Whatsapp

Koçluk Eğitimleri

Hayatınızda katkı sağlamak için size özel paketler hazırladık.

 

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Video Poster Image

Eğitmen: Neslihan Kılıç 

Öğrenci koçluğu eğitimi lise- üniversite öğrencilerinin aile- okul- arkadaş ve kendisiyle ilişkileri bağlamında başarılı bir yolculuk yapmaları için destek olmak isteyen bireyler için düzenlenmiştir. İster yalnızca anne/baba olun, ister sürekli öğrencilerle bir arada olan bir eğitimci ya da bundan sonraki yaşamınızda öğrencilerle çalışmak isteyen bir birey; bu eğitimi aldıktan sonra, onları empatik dinleyerek emir vermek yerine, isteklerinin farkına varacak, çatışma yerine uzlaşmayı sağlayacaksınız. Bu programda öğrendiğiniz birçok teknik ile öğrencinin hem kendini tanımasına, hem ilişkilerini düzenlemesine hem de okul başarısına destek olabileceksiniz. 

 

 

Eğitim türü: Videolu bir eğitimdir. Tüm eğitim dökümanları ve ders kayıtları verilecektir. 

 

Eğitim ücreti: 250€ 

Satın Al

Öğrenci  koçluğu nedir? 

Öğrenci koçluğu öğrencilerin hedeflerini belirlemesine, hedeflerineyönelmesine ve odaklanmasına destek olan bir sistemdir. Öğrencilerin motivasyon ve özgüvenini en yüksek düzeye çıkararak potansiyelin gerçekleştirmesinde etkili, planlı ve programlı bir sistem önerir.

 

Öğrenci  Koçluğu Eğitimi Amacı

Bu eğitim, öğrencilerin sosyal, aile ve okul hayatındaki başarılarını ve tatmin seviyelerini arttırmak, hayatlarındaki dengeyi yakalamalarında yol arkadaşlığı yapmak isteyen ebeveyn, öğretmen ve meslek olarak koç olmak isteyenler için hazırlanmıştır. 

      Etkin bir iletişim ile kendisini tanıyabilme, doğru sorularla farkındalık geliştirme becerisini arttırarak, eğlenerek öğrenme, yaratıcılık geliştirme ortamları yaratabilme,

      Öğrenci ebeveynlerine farkındalık çalışmaları ile yaşanan ortak sorunlara yönelik çözümsel yaklaşımlar, yöntem ve uygulamalar yapabilme,

     Öğrencilerin gelecek planı hazırlarken onlara yol arkadaşlığı yapabilme becerileri kazanırlar.

Öğrenci koçluğu eğitimini hangi alanlarda kullanabilirsiniz?

  • Kendi kendinin öğrenci koçu olmak isteyenler için 
  • Kendini tanımak ve potansiyelini arttırmak isteyen öğrenciler
  • Kendi kişisel gelişiminizde
  • Ebeveyn olarak çocuklarınızın gelişiminde
  • Bir meslek sahibi olmak
  • Profesyonel öğrenci koçluğu yapmak
  • Öğretmen olarak öğrencilerinizin verimini artırmak
  • Öğrencilerin verimli ders çalışma, hafıza teknikleri gibi yeterliliklerini arttırmak