Whatsapp

Brussels Academy Özel Eğitim Paketleri

 

Hayatınızda katkı sağlamak için size özel paketler hazırladık.

 

DUYGU KOÇLUĞU EĞİTİM PROGRAMI

Video Poster Image

Eğitmen: Neslihan Kılıç- Mehmet Kılıç 

 

Süresi:278 Saat Uygulamalı ve Etkileşimli Eğitim 

Grup Çalışmaları ve Süpervizyonlar.

Grup Çalışmalarıyla beraber toplam 500 saatten fazla bir eğitim.

 Ücreti: 4000 €

      KAMPANYA FİYATI İÇİN SATIN AL BUTONUNA BASIN

SATIN AL

Duygu koçluğu nedir?

Duygu Koçu, danışanlara duyguları daha iyi tanımlamaları, deneyimlemeleri, kabullenmeleri, düzenlemeleri, dönüştürmeleri, kullanmaları, gözlemlemeleri ve duyguyla baş etme stratejileri konusunda yardımcı olur.  Duygu koçluğu; teori, pratik ve araştırma temelinde şu üç ana duygusal değişim ilkesine dayanmaktadır:1. Duygu farkındalığını arttırma, 2. Duygu düzenlemeyi geliştirme, 3. Duyguyu duyguyla değiştirme. Bu ilkeler duygu koçları için genel rehber niteliğindedir ve koçlara, farklı zamanlarda farklı duygusal amaçları anlamakta yardımcı olur.

Bu eğitimde; Duygu Koçu adaylarına, danışanla yapılan seanslarda, travma oluşturan negatif duygularıyla baş etme konusunda destekleme kabiliyeti kazandırılır.

Seansın temel bir ilkesi, duygunun kişi bilgilendirmesi ve harekete geçirmesi ve değişime açık hale getirmesi için danışanların duyguyu yaşaması gerektiğidir.

Danışanlar sadece duygularından bahsederek, kökenlerini anlayarak veya inançlarını değiştirerek duygularını değiştirmezler. Aynı zamanda duygular kabullenildikten ve deneyimlendikten sonra, onları dönüştürecek, farklı duygularla karşılanarak ve yeni bir anlam yaratmak için üzerinde düşünülerek ve çalışılarak değiştirilir.

Duygu Koçları bu işlemi Koçluk Becerileri, Regresyon, Hipnoterapi, EFT, NLP… gibi teknikleri kullanarak uygularlar. Bu eğitimin sonucunda Duygu Odaklı Çalışacak Koçun; bu alanlarla ilgili yeterliliği tamamlaması gerekir.

Duyguların değişimi, insanının temel sorunlarının çözümünde öncelikli öneme sahiptir. 

Duygu Koçları danışanlarına hayat boyu devam eden ilişkilerinin karmaşalarını ve kökenlerini anlamak konusunda ve düşüncelerini, davranışlarını ve etkileşimlerini sağlıklı biçimde yönetmek konusunda yardım ederler. 

Duygular danışanların bütün değişim çabalarında yer alır. 

Duygu Koçluğu çiftler ve bireysel çalışmalarda kullanılmaktadır. Duyguyla çalışmak hem psikodinamik hem de bilişsel yaklaşımlara entegre edilmiş ve bu eğitim sonucunda uygulayıcılar da bütüncül bir yaklaşımla birçok alanda duygu koçluğunu aktif olarak kullanabilirler.

Duygu Koçluğu Kullanım Alanları

 • Olumsuz İnançlar: (“Talihsizim”, “Yalnızım”, “Beceriksizim”, “Babana bile güvenme”, “Para bana gelmez”, "Hiç kimseye güvenemem", "Bütün erkekler aldatır"…)
 • Olumsuz Duygular: (Stres, öfke, korku, endişe, acı, üzüntü, suçluluk, güvensizlik, korku, nefret, kıskançlık, fobi, panik atak, depresyon ...)
 • Bedensel Sorunlar: (Alerjiler, sırt ve bel ağrıları, kabızlık, cinsel sorunlar, şişmanlık, karın ve mide ağrıları...)
 • Duygusal Travma: (Kaza, cinsel taciz, terk edilme, işten çıkarılma, yakınını kaybetme, haksızlığa uğrama...)
 • Ruhsal Gelişim: (Dinginlik, dengeli ilişkiler, sevecenlik, affetmek, sevgi ve hoşgörü geliştirme...)
 • Madde Bağımlılıkları: (Sigara, alkol, yemek, alışveriş...)
 • İlişki Sorunları: (Cinsel Sorunlar, boşanma, insan bağımlılığı...)
 • Hedef Belirleme: (İşyerinde, ilişkilerde, kazanç düzeyinde, projelerde, toplumda yer belirlemede, hayat amacını gerçekleştirmede...)
 • Performans Artırma: (Sınav, iş, spor, sanat alanlarında, kolay odaklanma, yaratıcılık, disiplin geliştirme, verim artırma...)
 • Cocuk ve Ergen Problemlerinde (yemek, uyku ders vb.) 
 • *Ve daha fazlası…

Duygu Koçluğu Aşamaları

Brussels Academy olarak, duygu koçluğunda herkesin kullanabileceği basit bir yol haritası oluşturdu.  Bir duygu koçunun ister kendine, ister başkalarına yardımcı olması için öğretici, kolay uygulanabilir, çok geniş ve çözümleyici bir sistem oluşturduk.  

Bu aşamalar; 

2023-2024 Sezonu Eğitim Ücretleri

*Duygu Koçluğu Paket 30 Haziran 2024 Öncesi Peşin ödemlerde 3000 + KDV (%21) Euro olacak. (Şirketiniz varsa ve ya Avrupa dışında yaşıyorsanız KDV eklenmeyecek.)

 

*Duygu Koçluğu Paket Temmuz sonrası 4000vEuro +KDV (Şirketiniz varsa ve ya Avrupa dışında yaşıyorsanız KDV eklenmeyecek.)

 

*Eğitimler tek tek alınırsa 4800 Euro+KDV

 

Not: Daha önce Paket içinde olan ve Brussels Coaching Academyden aldığınız eğitimler varsa fiyattan düşülecek.

CPD Tarafından uluslararası sertifika verilecektir.

https://cpduk.co.uk

https://cpduk.co.uk/providers/brussels-academy

 

Not: Eğitim video kayıtlarına 1 yıl boyunca ulaşma imkânı ve derslerin PDF leri öğrencilerle paylaşılacak. Whatsapp gurubunda soru sorma imkanı. Eğitim tarihleri en geç Ağustos ayının başında planlanıp paylaşılacak. Brussels Academy zaruret durumunda tarihleri değiştirme hakkını saklı tutar.